Петорица украјинских војника убила су 22 становника села Руско Поречно у Курској области, потврдила је званични представник Истражног комитета Светлана Петренко.
Агенција Спутњик објавила је кадрове са саслушања једног од ухваћених украјинских војника.
Како је утврдила истрага, војници су се пробили на подручје региона у септембру прошле године. Један од њих, Евгеније Фабрисенко је заробљен током борби око Суџе. Током саслушања он је признао почињене злочине: силовање, убиства.
Они су убили 11 мушкараца и три жене, силовали су и мучили још осам жена које су потом ликвидирали. Тела су потом пренели у подруме кућа.
Фабрисенко је признао и да су становнике села убијали у њиховим кућама. Такође, навео је да су војници конзумирали наркотике и алкохол.
Заробљени војник је рекао и да им је наређено да село очисте од цивила.
Фото: С. Красилников





