Жељка Цвијановић – једина легитимна да представља БиХ у Минхену, остали на екскурзији. Гледам фотографије и изјаве из Минхена и не могу да прећутим – БиХ је поново успјела да надмаши себе у хаосу, написао је предсједник Републике Српске Милорад Додик на свом Икс налогу.

Милорад Додик
Додик је нагласио да је „једина која је по Уставу овлашћена да званично представља БиХ на међународном плану – предсједавајућа Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић“.
– Али, кога брига за Устав кад је у БиХ битније ко ће први да избаци фотографију са неког састанка. На истој конференцији – умјесто да амбасадор буде уз њу, киднаповао га Денис Бећировић. Други бошњачки члан Предсједништва Жељко Комшић повео свог јарана из Брисела да га прати! Ту су и предсједавајућа Савјета министара, министар спољних послова, па његов замјеник… Све скупа – пола БиХ у Минхену, сви се састају с истим људима, али сваки за себе. Цвијановић, као и сви остали, прича о безбједности, рату и будућности, а остали изгледају као на екскурзији и клевећу – навео је Додик.
Додик је поручио да се „Минхен бави глобалним изазовима – САД, Русија, Украјина, Европа, која не зна гдје удара, а БиХ им дође као подсјетник како изгледа држава без икакве политике, плана и договора“.
– Ако се и у Европи изгубе, лако ће их препознати – то су они што долазе заједно, а причају као да се никад нису срели. Али, на крају, ипак један отрежњујући тренутак из Минхена, и то са изненађујућег мјеста, од представника Бошњака који узурпира хрватску столицу у Предсједништву БиХ – Жељко Комшић је послије конференције закључио да се Бошњаци морају окренути себи јер више нема Марфија, О’Брајана и Шмита да размишљају умјесто њих. И шта сад? Ништа, нема везе што се нико неће сјетити да сам то понављао стотину пута – да њихови бирачи заслужују боље од људи који чекају неког странца да им каже шта да раде“ – рекао је Додик.
Додик је истакао да „ако БиХ посматрамо кроз њена три народа као три одрасле особе, може се рећи да је најмлађа напокон на путу да схвати да у једном тренутку живота мора престати да буде издржавано лице с менталитетом заштићене врсте и постати поуздан и рационалан партнер“.
– Хранитеља Марфија и Шмита више нема. Вријеме је да се коначно пређе из фазе политичког пубертета у стварну одговорност – закључио је Додик.





