Пренатални тестови су бесплатни и раде се на Универзитетском клиничком центру Републике Српске у Бањалуци, изјавио је премијер Српске Радован Вишковић, одговарајући на посланичко питање у Народној скупштини.
– Од 1. октобра пренатални тестови се раде на УКЦ-у Српске и престаје потреба за било каквом рефундацијом јер је то регулисано Законом о здравственој заштити и то је бесплатна метода. Све труднице које су радиле пренаталне тестове прије 1. октобра имају право на рефундацију – нагласио је Вишковић.
Вишковић је напоменуо да је „тачно дефинисано које труднице могу да раде пренаталне тестове, као и да је то питање здравствене заштите“.
– Рок за поврат тих средстава је до годину дана – рекао је Вишковић.





